Hallottál valaha róla – vagy esetleg tapasztaltad már -, hogy a baba a pocakban rúgással reagál a méhen kívüli zajokra? Szakértők szerint a magzat felismeri édesanyja és édesapja hangját.
Hallottál valaha róla – vagy esetleg tapasztaltad már -, hogy a baba a pocakban rúgással reagál a méhen kívüli zajokra? Szakértők szerint a magzat felismeri édesanyja és édesapja hangját. Mindez annak köszönhető, hogy a hallása rendkívül korán kifejlődik. Születéskor a legfejlettebb érzékszerve a füle.
Már a baba érkezését követő első napokban észre fogod venni, hogy ha túl hangos zajt hall, megijed. Ekkor azonban még nem tud a zaj felé fordulni, ez a képessége még várat magára. Viszont már az első hónapban elkezd nyúlni a számára ismerős hangok felé, például édesanyja arcához próbál közelít kis kezével.
Sok mérföldkőre úgy tekintünk, hogy nem számít, ha pár hónappal később éri el kisbabánk, a hallás viszont nem ilyen mérföldkő. Van úgy, hogy a gyerekek nem kezdenek el járni 14 hónapos korukig. Ilyenkor legyintünk egyet, és azt mondjuk: „Ráér még!”. Viszont ha nem kezd el időben reagálni a hangokra, az azt jelenti, hogy gond van a hallásával. Ha úgy látod, hogy kisbabádnál fennáll ez a probléma, látogassatok el a gyermekorvoshoz!
A beszéd kialakulását nagymértékben befolyásolja a hallás. Egyszóval nem játék, ha a baba nem reagál a hangokra, lépni kell!
Mindent összegezve, elengedhetetlen, hogy figyeld gyermeked reakcióit már az első hetektől kezdve. Ha feléd nyúl kis kezével, amikor beszélsz hozzá, vagy énekelsz neki, akkor nincs mitől tartanod!
Ajánló
GYORSKERESŐ
mom ON board
babamama CSOMAG #mindengyermekegyenlő
babamama CSOMAG - TÁMOGATÓI PROGRAM #mindengyermekegyenlő
Napi
Mennyi múlik azon, hogy tudatosan figyeled magad. Hogy egyszerűen nem engeded meg magadnak azt, hogy elsunnyogd, hogy valami bánt. És igen, figyelni az érzéseidet tök szuper dolog, nyitottnak lenni meg egyenesen a megoldáshoz vezet, hiszen ha várod, jönni fog.